kodwalutakupnosprzedaż
Peso meksykańskie MXN 0.1800 0.2350
aktualizacja : 2019-07-03 14:57:37

Internetowy kurs peso meksykańskie

Peso meksykańskie w MAX Kantorze Internetowym
Proponujemy wymianę peso meksykańskie która jest oficjalnym środkiem płatniczym na terenie Meksyku.

Historia waluty Meksyku

Banknoty waluty Meksyku

20 peso meksykańskie F Type awers
20 peso meksykańskie F Type awers
20 peso meksykańskie F Type rewers
20 peso meksykańskie F Type rewers

Awers : wizerunek Don Benito Juáreza Garcíi, który został prezydentem Meksyku w 1858 roku, a rok później przy wsparciu radykalnych liberałów wydał ustawy reformujące. Wizerunkowi Don Benito Juáreza towarzyszy rysunek składający się z wagi na pierwszym planie, który symbolizuje równowagę i sprawiedliwość oraz książka, która przedstawia prawa reformy uchwalone w 1859 roku.
Rewers : Kluczowym elementem wizualnym jest panoramiczny widok na strefę archeologiczną Monte Albán (zbudowaną przez kulturę Zapoteków), położoną w stanie Oaxaca i uznaną przez UNESCO za część kulturowego dziedzictwa ludzkości. Po lewej stronie tej sceny znajduje się szczegół z kolczyka znalezionego w grobowcu nr 7 na stanowisku archeologicznym, a na dole po prawej fragment dużej maski Boga Deszczu i Piorunów (Cocijo, głównego boga Zopoteców).
Wymiar 120 x 66 mm.
Data wydania 20 sierpnia 2007 r.

50 peso meksykańskie F Type awers
50 peso meksykańskie F Type awers
50 peso meksykańskie F Type rewers
50 peso meksykańskie F Type rewers

Awers : Wizerunek Morelosa jest głównym motywem na awersie banknotu 50 peso i jest drukowany podobnie jak na wcześniej wydanym banknocie typ F. Po lewej stronie obrazu pojawia się ramka złożona z flagi bojowej Morelosa, dwóch splecionych ze sobą dział, łuku, strzały i słowa SUD. Te dwa ostatnie elementy zostały wykorzystane jako motywy w monetach wybitych przez wodza powstańczego. Armaty są w kolorze niebieskim.
Rewers : Głównym elementem wizualnym na rewersie banknotu jest akwedukt miasta Morelia w stanie Michoacán zbudowany przez biskupa Manuela Escalante Columbres w XVIII wieku. Przed nim pojawiają się trzy motyle monarchy. Po lewej stronie akweduktu znajduje się przedhiszpański symbol stanu Michoacán co oznacza Kraina Ryb.
Wymiar 127 x 66 mm.
Data wydania 6 maja 2013 r.

200 peso meksykańskie G Type awers
200 peso meksykańskie G Type awers
50 peso meksykańskie G Type rewers
200 peso meksykańskie G Type rewers

Awers : Awers banknotu przedstawia początek wojny o niepodległość Meksyku, z wizerunkiem księdza Miguela Hidalgo y Costilla, który 16 września 1810 r. Wezwał ludność przez tzw. El grito de Dolores (Krzyk Dolores) i zapoczątkował ruch niepodległościowy.
Rewers : Wizerunek orła królewskiego przedstawia bujny i pustynny ekosystem Meksyku występujący w rezerwacie biosfery Pinacate i Gran Desierto de Altar w Sonorze, wpisanym przez UNESCO na Listę Światowego Dziedzictwa.
Wymiar 139 x 65 mm.
Data wydania 2 września 2019 r.

200 peso meksykańskie G Type awers
500 peso meksykańskie G Type awers
50 peso meksykańskie G Type rewers
500 peso meksykańskie G Type rewers

Awers : Awers banknotu przedstawia portret przedstawiający reformę liberalną i odbudowę republiki prezydent Benito Juárez 1806–1972, który przy wsparciu radykalnych liberałów wydał ustawy reformujące. Ze względu na swoją obronę wolności człowieka przykład dla innych krajów Ameryki Łacińskiej Benito Juárez został ogłoszony wybitnym bohaterem obu Ameryk. Postaci Benito Juáreza towarzyszy jego triumfalnego wjazdu do Meksyku 15 lipca 1867 roku i symbolizuje zwycięstwo reformy liberalnej, rozdział Kościoła i państwa oraz podstawową zasadę równości wobec Prawa.
Rewers : Rewers rzedstawia wybrzeże Meksyku, ekosystemy morskie i wyspiarskie, wieloryba szarego i jej cielę w rezerwacie biosfery El Vizcaino w Baja California, uznanym przez UNESCO za naturalne dziedzictwo ludzkości.
Wymiar 146 X 65 mm.
Data wydania 27 sierpnia 2018 r.

1000 peso meksykańskie G Type awers
1000 peso meksykańskie G Type awers
1000 peso meksykańskie G Type rewers
1000 peso meksykańskie G Type rewers

Awers : Awers banknotu przedstawia historyczny proces rewolucji meksykańskiej reprezentują postacie prezydenta Francisco I. Madero, Hermili Galindo i Carmen Serdán, sił napędowych rewolucyjnych ideałów demokracji, równości i sprawiedliwości.
Rewers : Ekosystem lasu deszczowego reprezentowany jest przez jaguara oraz drzewa ceiba i zapote w starożytnym mieście Majów i chronionych lasach tropikalnych Calakmul w stanie Campeche. Calakmul zostało uznane przez UNESCO za światowe dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe.
Wymiar 153 X 65 mm.
Data wydania 19 listopada 2020 r.

100 peso meksykańskie G Type awers
100 peso meksykańskie G Type awers
100 peso meksykańskie G Type rewers
100 peso meksykańskie G Type rewers

Awers : Awers banknotu przedstawia Historyczny proces okresu kolonialnego jest reprezentowany przez postać Sor Juana Inés de la Cruz, najważniejszego poety / pisarza nowojorskiej literatury latynoskiej. Jej figurze towarzyszy winieta przedstawiająca fragment głównego patio Antiguo Colegio de San Ildefonso, znajdującego się w historycznym centrum Meksyku, które było symbolem usług edukacyjnych w Nowej Hiszpanii.
Rewers : Ekosystem lasów strefy umiarkowanej reprezentowany jest przez sosny, dęby i drzewa oleiste rezerwatu biosfery motyla monarcha, znajdującego się w stanie Meksyk oraz w stanie Michoacán de Ocampo. Rezerwat biosfery motyla monarchy został uznany przez UNESCO za światowe dziedzictwo przyrodnicze.
Wymiar 132 X 65 mm.
Data wydania 12 listopada 2020 r.

© 2012 Max Internetowy Kantor
Serwis
Informacje
Firma